MAŁGORZATA RYCHERT-KITA

Jestem specjalistką Counselling Gestalt (ukończyłam czteroletnią Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie działającą we współpracy z Associazione Italiana di Counselling – Firenze), doradczynią rozwoju osobistego, humanistką. Psychologia humanistyczna, zwłaszcza Gestalt i Psychologia Zorientowana na Proces, jest moją pasją. Moją pracę poddaję stałej superwizji. Zanim zajęłam się profesjonalną pomocą psychologiczną przeszłam głęboki własny proces terapeutyczny.

Gestalt, to nurt terapii, ale dla mnie stał się filozofią życia – ciągłym doskonaleniem, poznawaniem siebie i innych. Jest odpowiedzią na moją ciekawość świata i ludzi. Praca z nimi jest dla mnie wielką radością.

Jestem absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Wiele lat pracowałam z „trudną młodzieżą”. Uczyłam języka polskiego w gimnazjum. Praca nauczycielki i wychowawczyni nauczyła mnie bardzo wiele.

Od 2006 roku prowadzę Pracownię Rozwoju Osobistego „Jabłoń”. Razem z nią dojrzewam. Prowadzę terapię indywidualną dorosłych i młodzieży, par i grupową. Nieustannie kształcę się, podnoszę swoje kwalifikacje i kompetencje – poprzez regularne superwizje i udział w szkoleniach i warsztatach.  Niezwykle ważna jest dla mnie etyka pracy terapeutycznej.

Współredaguję „Fenomen Psychoterapii – Czasopismo o Psychoterapii Gestalt”. Jego tworzenie daje mi wiele radości i satysfakcji. Prowadzę blog „Notatki spod Jabłoni”. Moje zainteresowania książkowe znajdziesz na Instagramie.

Prywatnie jestem mamą syna, wolny czas poświęcam jodze, lekturze i pisaniu.

JABŁOŃ

Pracownia Rozwoju Osobistego powstała w 2006 roku. Od tego czasu rosną jej Klienci, ja i ona sama. W 2007 roku PRO otrzymała swoje imię – Jabłoń. Jabłoń to Drzewo Życia. Symbolizuje nieśmiertelność, obfitość i płodność. Dla mnie jabłoń to przede wszystkim rozwój. Odwieczny cykl odradzania się i umierania. Symbolizuje zdolność do ciągłej przemiany. Na wiosnę jej delikatne kwiaty są zapowiedzią czerwieni jabłek jesienią. Latem jest radosna swoją nasyconą zielenią. A zimą cicho spoczywa pod okryciem ze śniegu, by na wiosnę znów obsypać się kwiatami… A czym jabłoń jest dla Ciebie?

Pracownia Rozwoju Osobistego powstała z myślą o tych, którzy pragną podążać drogą zmiany, chcą rozwijać się, doskonalić – rozkwitać i owocować. Pracownia to miejsce, w którym możesz się zatrzymać i poszukać siebie. Swojej pestki, z której wyrośnie Twoja Jabłoń. Ofertę Pracowni stanowią różnorodne formy poznawania siebie – od terapii indywidualnej, po warsztaty rozwoju osobistego. Ciągły rozwój sprawia, że czujemy się pewniej i radośniej. Tylko Ty wiesz, czego tak naprawdę pragniesz. I – jeśli zechcesz – możesz to odnaleźć.