MAŁGORZATA RYCHERT-KITA

Jestem specjalistką Counselling Gestalt (ukończyłam czteroletnią Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie działającą we współpracy z Associazione Italiana di Counselling – Firenze), humanistką. W obszarze moich zainteresowań pozostaje psychologia humanistyczna, psychologia głębi i psychologia transpersonalna. Koncentruję się na psychoterapii Gestalt i na gestaltowskiej pedagogice. Moją pracę poddaję stałej superwizji. Zanim zajęłam się profesjonalną pomocą psychologiczną przeszłam głęboki własny proces terapeutyczny.

Gestalt, to nurt terapii, ale dla mnie stał się filozofią życia – ciągłym doskonaleniem, poznawaniem siebie i innych. Jest odpowiedzią na moją ciekawość świata i ludzi. Praca z nimi jest dla mnie wielką radością.

Jestem absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Wiele lat pracowałam z „trudną młodzieżą”. Uczyłam języka polskiego w gimnazjum. Praca nauczycielki i wychowawczyni nauczyła mnie bardzo wiele. Współtworzyłam programy gestaltowskich obozów z psychoedukacją dla dzieci. Dziś wspieram nauczycieli, dyrektorów, zespoły i szkoły w budowaniu relacji, wizji i społeczności.

Od 2006 roku prowadzę Pracownię Rozwoju Osobistego „Jabłoń”. Razem z nią dojrzewam. Prowadzę terapię indywidualną, par i grupową. Wspieram rodziny patchworkowe. Stworzyłam i prowadzę wiele autorskich warsztatów rozwojowych. Nieustannie kształcę się, podnoszę swoje kwalifikacje i kompetencje – poprzez regularne superwizje i udział w szkoleniach i warsztatach. Niezwykle ważna jest dla mnie etyka pracy terapeutycznej.

Współredagowałam „Fenomen Psychoterapii – Czasopismo o Psychoterapii Gestalt”. Jego tworzenie dało mi wiele radości i satysfakcji. Prowadzę blog „Notatki spod Jabłoni”. Moje zainteresowania książkowe znajdziesz na Instagramie.

Prywatnie jestem mamą syna, wolny czas poświęcam jodze, lekturze i pisaniu

JABŁOŃ

Pracownia Rozwoju Osobistego powstała w 2006 roku. Od tego czasu rosną jej Klienci, ja i ona sama. W 2007 roku PRO otrzymała swoje imię – Jabłoń. Jabłoń to Drzewo Życia. Symbolizuje nieśmiertelność, obfitość i płodność. Dla mnie jabłoń to przede wszystkim rozwój. Odwieczny cykl odradzania się i umierania. Symbolizuje zdolność do ciągłej przemiany. Na wiosnę jej delikatne kwiaty są zapowiedzią czerwieni jabłek jesienią. Latem jest radosna swoją nasyconą zielenią. A zimą cicho spoczywa pod okryciem ze śniegu, by na wiosnę znów obsypać się kwiatami… A czym jabłoń jest dla Ciebie?

Pracownia Rozwoju Osobistego powstała z myślą o tych, którzy pragną podążać drogą zmiany, chcą rozwijać się, doskonalić – rozkwitać i owocować. Pracownia to miejsce, w którym możesz się zatrzymać i poszukać siebie. Swojej pestki, z której wyrośnie Twoja Jabłoń. Ofertę Pracowni stanowią różnorodne formy poznawania siebie – od terapii indywidualnej, po warsztaty rozwoju osobistego. Ciągły rozwój sprawia, że czujemy się pewniej i radośniej. Tylko Ty wiesz, czego tak naprawdę pragniesz. I – jeśli zechcesz – możesz to odnaleźć.