Psychoterapia online, czyli czy pomaganie wirtualne może być realne

psychoterapia online

Najważniejszy jest człowiek i jego potrzeby.

Psychoterapia online? Kiedy rozpoczynałam praktykę terapeutyczną 11 lat temu, nie byłam entuzjastką pracy przez Internet, Skype, jako psycholog online. Świeżo po szkoleniu uważałam, że najbardziej istotny jest żywy kontakt z Klientem i nie byłam przekonana, że można go nawiązywać i podtrzymywać w ten sposób. Przeprowadziłam wiele procesów w tej formie, były one bardzo precyzyjnie kontraktowane i decydowałam się tylko na krótkoterminowe terapie. Potem, na kilka lat zaprzestałam pracy w ten sposób. Pragnęłam doświadczać obecności, kontaktu w tu i teraz gabinetu. Jednak jakiś czas temu nagły wyjazd mojej Klientki poskutkował potrzebą kontynuowania psychoterapii online. Mój superwizor, zapytany w jaki sposób pracuje online, odpowiedział: nie pracuję przez Internet, tylko z Klientem. To zdanie okazało się niezwykle ważne w mojej terapeutycznej praktyce psychoterapii online. Mniej istotny jest sposób pracy, najważniejszy jest człowiek i jego potrzeby.

Psychoterapia online, psycholog online, psychoterapeuta online.

Dzisiaj decyduję się na pracę przez Internet i psychoterapię online wtedy, kiedy został już zbudowany sojusz terapeutyczny w gabinecie, na żywo, po co najmniej kilku sesjach. Bardzo szczegółowo omawiam kontrakt, czyli zasady współpracy podczas terapii online – częstotliwość, czas trwania, możliwości i ograniczenia tej formy pracy oraz sposoby płatności. Psychoterapię online, przez Skype, prowadzę z mojego gabinetu – Katowice. Jeśli potrzebujesz pomocy psychologa, a jesteś mieszkańcem Śląska, zdecydowanie umów się na spotkanie w cztery oczy. Psychoterapia online powinna być wybierana wyłącznie wtedy, kiedy nie ma możliwości osobistego spotkania z psychologiem, czy psychoterapeutą.

Ważne jest by Klient przygotował się do sesji online. Potrzebujesz 50 minut w spokojnym, bezpiecznym miejscu, w którym nikt i nic nie będzie Cię rozpraszać. Tak jak podczas sesji w gabinecie, zachęcam do wyłączenia telefonu, przeglądarki i innych komunikatorów. To czas dla Ciebie, w kontakcie ze mną.

Jeśli chcesz skontaktować się ze mną, umówić na psychoterapię online, zadzwoń lub napisz e-mail. Szczegóły znajdziesz w zakładce kontakt.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *